Venga

Średnie gospodarstwo

Wersja ciagana

Wersja zawieszana

Pojemność zbiornika 1800 l

Od 1560 / 1440 kg

Min. 90 / 140 HP

Siewnik zaprojektowany, aby spełnić wymagania każdego rolnika. Pneusej Venga to lekka maszyna o zupełnie nowej konstrukcji, a dzięki systemowi modułowemu jest produkowana w dwóch wersjach - zawieszana i ciągana. Poprzez zintegrowanie oddzielnej osi hydraulicznej, dolne nogi ciągnika zostają zwolnione, dzięki czemu maszyna ta jest odpowiednia dla ciągników o mocy 80 KM.

Nowa konstrukcja pozwala na stosowanie redlic DXD RC II, które idealnie układają nasiona bezpośrednio w redlicy. Siewnik Venga została zaprojektowana w celu zwiększenia ogólnej wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na moc. Venga zmniejsza nakłady, zwiększa przychody.

Hlavné
časti stroja

https://pneusej.sk/wp-content/uploads/2018/12/davkovaci-system.jpg

System dozujący

Centralnie położony system dozowania ACCORD pozwala na precyzyjne dozowanie materiału siewnego w zakresie 1 - 380 kg na hektar. Za pomocą aparatu dozującego zboża, rośliny strączkowe i nasiona oleiste można siać od 1 mm do 10 mm. Dobry dostęp do urządzenia dozującego zapewnia łatwą regulację i kalibrację. Operator doceni także łatwość ustawienia wysiewu makro i mikro. Siewnik nabudowany Pluma jest wyposażony w pojedyncze urządzenie dozujące Accord.

Elektroniczne urządzenia sterujące i kontrolne

Drillmat III

W standardowym wyposażeniu mechanizm napędowy urządzenia dozującego jest mechanicznie napędzany przez napęd z koła zębatego. W takiej wersji klient ma możliwość korzystania z prostego urządzenia elektronicznego i sterującego Drillmat III, które oferuje takie funkcje, jak sygnalizacja minimalnego stanu nasion, elektroniczny licznik hektarów, kontrola prędkością wentylatora i kontrola dawkowania dozownika oraz można wyposażyć to urządzenie sterujące w klapy elektromagnetyczne do tworzenia ścieżek technologicznych.

https://pneusej.sk/wp-content/uploads/2018/12/drillmat-2.jpg
https://pneusej.sk/wp-content/uploads/2018/12/drill-control.jpg
Drill Control

Siewnik może być również wyposażona w elektryczny napęd aparatu wysiewajacego . To elektroniczne urządzenie sterujące oferuje napęd pojedynczego urządzenia dozującego za pośrednictwem silnika elektrycznego. Prosta i dokładna kalibracja odbywa się za pomocą przycisku kalibracji, kolejną wielką zaletą jest zwiększenie lub zmniejszenie ilości wysiewu podczas jazdy. Oprócz tych zalet, urządzenie elektroniczne oferuje minimalne wskazanie stanu nasion, elektroniczny licznik hektarów, kontrola prędkości wentylatora, sterowanie dozownikiem, radar z wykrywaniem prędkości i klapki elektromagnetyczne do zakłądania ściezek technologicznych.

Zbiornik

Zbiornik nasion o pojemności 1800 litrów minimalizuje przestoje. Dobra dostępność ułatwia napełnianie i czyszczenie. Samopoziomująca się plandeka otwiera zbiornik, umożliwiając napełnienie zbiornika np. z big-bag'a.

https://pneusej.sk/wp-content/uploads/2018/12/zasobnik.jpg
https://pneusej.sk/wp-content/uploads/2018/12/venga-komfort-obsluhy-min-1.jpg

Komfort operatora

Łatwość obsługi siewnika, obejmuje również centralne ustawienie docisku, łatwą regulację makro i mikro wysiewu, wygodny dostęp do leja zasypowego i jego napełnianie. Poza tym rolnicy docenią również wysoką wydajność przy niskich wymaganiach energetycznych i łatwą manewrowość. Wszystkie te czynniki sprawiają, że siewnik Venga jest wyjątkowy.

1. System modułowy

Modułowy system umożliwia produkcję siewnika wersji ciąganej i zawieszanej. Centralny układ hydrauliczny unosi całą maszynę co zmniejsza zapotrzebowanie mocy ciągnika.Układ jezdny jest usytuowany przed sekcją wysiewającą co czyni maszynę bardzo zwrotną oraz umożliwia siew od granicy pola.

2. Napęd wentylatora

Siewnik standardowo wyposażony jest w mechaniczny napęd wentylatora, który za niewielką opłatą jest konserwowany, ale można wyposażyć siewnik w hydrauliczny napęd wentylatora, który poprawia komfort użytkowania i żywotność wentylatora

Mechaniczny napęd wentylatora
Hydrauliczny napęd wentylatora do wszystkich ciagnikóv
Hydrauliczny napęd dmuchawy do ciagników z zaworem na reg. przepływ

3. Redlice wysiewające

Nowe redlice przeznaczone są do pracy na najcięższych glebach z dużą liczbą resztek żniwnych. Umieszczenie talerzy ø 325 mm wspiera efekt samooczyszczania, zapobiegając przywieraniu gleby do talerzy i blokowaniu talerzy. Docisk redlicy wysiewającej wynosi do 50 kg. Klienci mają do wyboru między stalowymi lub plastikowymi dyskami do oczyszczania. Regulacja docisku jest scentralizowana za pomocą śruby trapezowej.

Redlice wysiewające RC II

4. Znaczniki

Rolnicy są szczególnie wdzięczni za zaprojektowanie znaczników, które pozwalają przejechać pod drzewami i innymi przeszkodami. Średnica talerzy wraz z regulowanym kątem zapewniają widoczne oznaczenia nawet w najtrudniejszych warunkach. Specjalna konstrukcja zapewnia szybkie składanie, co zmniejsza rotację i ułatwia przejście wokół przeszkód.

5. Zavlačovací rám

Zavlačovací rám sa stará o optimálne prikrytie osiva pri sejbe. Veľkou výhodou je ľubovolné nastavenie sklonu a výšky zavlačovania.

Belka ze sprężynami

Dotyczy to również optymalnego pokrycia nasion, nawet przy większej liczbie resztek pożniwnych. Wielką zaletą jest dowolna regulacja nachylenia głębokości roboczej i ciśnienia.

Hydrauliczny napęd dmuchawy do ciągników z zaworem na reg. przepływ

Jest on stosowany w ciągnikach, w których można regulować przepływ oleju bezpośrednio z kabiny ciągnika. Przekroczenie obwodu hydraulicznego jest wyposażone w sprzęgło PPV3.2019.113 BSP 3/4 "(DN20) (szybkozłącze), które należy podłączyć do wolnego spływu ciągnika.

Hydrauliczny napęd wentylatora do wszystkich ciągników

Jest on stosowany w ciągnikach, w których nie jest możliwe regulowanie przepływu oleju bezpośrednio z kabiny ciągnika, w którym to przypadku jest on sterowany bezpośrednio na siewniku za pomocą zaworu sterującego. Przekroczenie obwodu hydraulicznego jest wyposażone w sprzęgło PPV3.2019.113 BSP 3/4 "(DN20) (szybkozłącze), które należy podłączyć do wolnego spływu ciągnika.

Kółka dogniatające

Każda redlica siewna może być wyposażona w kółko dogniatajace umieszczone za redlicą wysiewającą. Główną zaletą koła dogniatającego jest równomierne utrzymanie głębokości siewu, co zapewnia równomierne osadzanie nasion podczas siewu na nierównych powierzchniach. Ponadto kółka dogniatajace pełnią funkcję rolki, dogniatając glebę na nasionach. Dzięki tym czynnikom ziarno jest idealnie ułozone i zabezpieczone w redlinie .

Mechaniczny licznik hektarów

Służy do rejestrowania powierzchni zasiewów w ha. Zaletą jest łatwość obsługi i trwałość.

Redukcja rozdzielacz

Służy do redukcji rozdzielacza co 2 lub co 3 redlicę . Redukcja polega na wymianie pokrywy rozdzielacza.

Redukcja rozdzielacza na 1/2 szerokości

Podczas ustawiania stojaka w odniesieniu do rzędów torów, czasami konieczne jest wyłączenie połowy szerokości maszyny podczas pierwszego przejścia.

Schody czterostopniowe

Zaprojektowany dla Plumy, zapewnia wygodny i bezpieczny dostęp do zbiornika .

Szybkozłącze hydrauliczne

PPV3.2019.112 BSP 3/4 "(DN20) zaleca się zamawiać razem z hydraulicznym napędem wentylatora, a ciągnik nie jest wyposażony.

Waga z hakiem ze stali nierdzewnej

Służy do kontrolowania partii materiału siewnego. Duży wyświetlacz LCD o przekątnej 11 mm jest łatwy do odczytania. Funkcje obejmują przycisk tary i funkcję zatrzymywania danych. Funkcja Auto-Off wyłącza wagę na 3 minuty. Zakres ważenia do 15 kg, rozdzielczość wagowa 20g.

Znaczniki przedwschodowe

Wskazują ślady ścieżek technologicznych przed kiełkowaniem nasion do opryskiwacza lub nawozu. Elektroniczne kontrolowanie.

Techncké údajeVenga 400Venga 450Venga 500Venga 600
Pracovný záber (m)44.556
Prepravná šírka (m)3333
Počet riadkov (ks)24/3230/3632/4040/48
Šírka riadkov (cm)16/12,515/12,515/12,515/12,5
Kapacita zásobníka (l)1800
Výsevné jednotkyDXD RCII
Prítlak výsevných jednotiek na jednu pätku (kg)50
Nastavenie prítlakucentrálne
Pohon ventilátora mechanicky 540 alebo 1000 ot./ min alebo hydraulicky
Hmotnosť bez osiva ťahanej verzie od (kg)1560166017601960
Hmotnosť bez osiva nesenej verzie od (kg)1440154016401840
Potrebná ťažná sila ťahaná verzia (HP)90100115120
Potrebná ťažná sila nesená verzia (HP)140140160160
Potrebná ťažná sila ťahaná verzia (kW)67748689
Potrebná ťažná sila nesená verzia (kW)104104119119
Pracovná rýchlosť (km/h)8-12
Výkonnosť (ha/h)3,2-5,53,8-6,24-6,84,2-7,5
Pripojenie ťahaná verziaťažné oko otočné 4 t
Pripojenie nesená verzia3- bodový záves kat.II
Rozmer plniaceho otovoru (m)1,87x0,90
Výška plnenia (m)2.3
Kypriče stôp kolies sejačky (ks)2x2
Kypriče stôp kolies traktora (ks)2x2
Pneumatiky 31x15,5-15

©2018 Pneusej Hlohovec s.r.o.web design and development by ds class s.r.o.