Siewniki


Pneumatyczny system wysiewu polega na dozowaniu dokładnej ilości nasion do strumienia powietrza. Materiał siewny jest następnie transportowany do dystrybutora, gdzie jest równomiernie rozprowadzany do każdej redlicy. Materiał siewny jest przechowywany w skrzyni centralnej i równomiernie rozłożony na wszystkie redlice siewne. Zaletą dozowania centralnego jest również siew niewielkiej ilości materiału siewnego, który jest wysiewany do 0 ze skrzyni nasiennej bez koniecznośći  nadwyżki nasion w zbiorniku.

 

Pneumatyczny system siewny PNEUSEJ składa się z dozownika ACCORD, który ma możliwość precyzyjnej regulacji wymaganej ilości materiału siewnego oraz zapewnienia optymalnego i równomiernego dozowania. Obsługa dozownika jest prosta, zmiana ilości materiału siewnego jest możliwa w dowolnym momencie bez użycia narzędzi i bez konieczności wymiany wałka wysiewającego. Do siewu bardzo małej ilości możliwe jest wykorzystanie funkcji mikro-wysiew, gdzie równomiernie dozowane są nawet bardzo małe nasiona w niewielkiej ilości. Dozownik może być napędzany mechanicznie lub elektronicznie z możliwością zmiany ilości wysiewu z kabiny ciągnika.

 

Naše
Stroje

DC Compact

Modifikovaný koncept sejacieho stroja bol navrhnutý na podnet zákazníkov, ktorí požadovali kompaktný nesený sejací stroj s predprípravou pôdy.

Fantom

Sejací stroj pre dosiahnutie maximálnej efektívnosti. Pneusej Fantom je navrhnutý tak, aby minimalizoval pracovné operácie a uložil osivo s maximálnou presnosťou.

M / MSH

Sejací stroj M/Msh je sejací stroj určený pre malých a stredných farmárov, ktorí hľadajú nenáročný a komfortný stroj na sejbu.

MKC / MKC Magna

Modely MKC /MKC Magna sú určené do kombinácie s aktívnymi alebo pasívnymi strojmi na spracovanie pôdy, primárne sú tieto modely určený pre malé farmy.

Optimus

Výkonný, efektívny, flexibilný ťahaný sejací stroj vytvorený na základe požiadaviek farmárov na zvýšenie plošnej výkonnosti pri nízkej energetickej náročnosti.

Venga

Sejací stroj navrhnutý tak, aby splnil požiadavky každého farmára. Pneusej Venga je ľahký stroj s úplne novou konštrukciou a vďaka modulárnemu systému je vyrábaný v dvoch verziách – nesenej a ťahanej.

FT1

Sejacie stroje sú určené pre malých a stredných farmárov. Podstatnou prednosťou stroja je rovnomerné rozloženie hmotnosti na traktore, čím sa znižuje potreba výkonu o 20 percent.

FT2

Sejacie stroje sú určené pre stredných a veľkých farmárov. Podstatnou prednosťou stroja je rovnomerné rozloženie hmotnosti na traktore, čím sa znižuje potreba výkonu o 20 percent.

MV

Pneumaticky sejací stroj MV je ideálny pre stredné až veľké farmy ktoré hľadajú nákladovo efektívny spôsob používania vysoko presnej pneumatickej sejby pre konvenčné obrábanie pôdy.

Pluma

Stroj je určený pre malých farmárov, ktorí ocenia hlavne ľahkosť a nenáročnosť obsluhy. Pri svojej konštrukcii sejací stroj ponúka aj viacero možností sejby.

©2018 Pneusej Hlohovec s.r.o.web design and development by ds class s.r.o.