MKC

 

Malý farmár

Nesená verzia

Objem 1150 / 1600 l

Od 1140 / 1210 kg

Min. 140 HP

Modely MKC  sú určené do kombinácie s aktívnymi alebo pasívnymi strojmi na spracovanie pôdy, primárne sú tieto modely určený pre malé farmy. Pracovná šírka stroja MKC  je 3 – 4 – 4,5m. Sejacie stroje sú ponúkané len v pevných verziách. V štandardnej výbave je stroj MKC vybavený zásobníkom o objeme 1150 litrov.

Stroj je určený pre malých farmárov, ktorí ocenia hlavne nenáročnosť obsluhy. Pri svojej konštrukcii ponúkajú sejacie stroje MKC aj viacero možností sejby. Sejacie stroje je možné použiť na sólo sejbu, v kombinácií s rotačnými bránami PSK.

Hlavné
časti stroja

https://pneusej.sk/wp-content/uploads/2018/12/davkovaci-system.jpg

Dávkovací systém

Centrálne umiestnený ACCORD dávkovací system umožňuje maximálne presné dávkovanie výsevu v rozsahu od 1 – 380 kg na hektár. Dávkovacím zaraidením je možné siať hustosiate obilniny, strukoviny ako aj olejnini od 1 mm do 10 mm. Dobrý prístup k dávkovaciemu zariadeniu zaručuje jednoduché nastavenie a kalibráciu. Obsluha ocení aj jednoduché nastavenie makro a mikro výsevu. Sejací stroj MKC je vybavený jedným dávkovacím zariadením Accord.

Elektronické a kontrolné zariadenia

Drillmat III

V štandardnej výbave je riešený pohon dávkovacieho zariadenia mechanicky pomocou náhonu od ostrohového kolesa. V tomto prípade má zákazník možnosť využitia jednoduchého elektronického a kontrolného zariadenia Drillmat III, ktoré ponúka funkcie ako signalizácia minimálneho stavu osiva, elektronický hektáromer, kontrola otáčok ventilátora a kontrola dávkovača. V prípade záujmu je možnosť vybavenia tohto kontrolného zariadenia aj elekromagnetickými klapkami pre tvorbu koľajových riadkov.

https://pneusej.sk/wp-content/uploads/2018/12/drillmat-2.jpg
RDS ARTEMIS LITE

Sejací stroj je možné vybaviť aj elektronickým pohonom dávkovacieho zariadenia ARTEMIS LITE. Toto elektronické a kontrolné zariadenie ponúka pohon jedného dávkovacieho zariadenia pomocou elektromotora. Jednoduchá a presná kalibrácia sa vykonáva pomocou kalibračného tlačidla, ďalšou veľkou výhodu je zvyšovanie alebo znižovanie výsevnej dávky počas jazdy. Okrem týchto výhod ponúka elektronické zariadenie signalizíciu minimálneho stavu osiva, elektronický hektáromer, kontrolu otáčok ventilátora, kontrolu dávkovača, GPS pre snímanie rýchlosti a elektromagenitické klapky pre tvorbu koľajových riadkov.

Zásobník

Sejacie stroje MKC  sú určené pre malé a stredné farmy preto je zásobník na sejacom stroji MKC štandardne vybavený zásobníkom o objeme 1150 litrov s možnosťou rozšírenia zásobníka na 1300 litrov prípadne 1600 litrov.

1. Pohon ventilátora

Sejací stroj je štandarne vybavený mechanickým pohonom ventilátora, ktorý je špecifický nízkou nákladovou údržbou za príplatok je však možné sejací stroj vybaviť aj hydraulickým pohonom ventilátora, ktorý zlepšuje užívateľský komfort a životnosť ventilátora.

Mechanický pohon ventilátora

 

 

Hydraulický pohon ventilátora pre všetky traktory

 

 

Hydraulický pohon ventilátora pre traktory s ventilom na reguláciu prietoku

 

2. Agregácia stroja

Sejací stroj je možné použiť na solo sejbu alebo v kombinácií s rotačnými bránami.

 

Stroje na spracovanie pôdy

Sejací stroj je možmé agregovať s rotačnými bránami Pneusej PSK alebo s univerzálnym podvozkom.

Stroje na spracovanie pôdy

 

 

Univerzálny podvozok

 

3. Výsevné pätky

Na tento typ stroja je možné použiť výsevné pätky DXD RC II.

 

 

4. Utláčacie kolieska

Každá výsevná pätka môže byť vybavená utláčacím koliesom, ktoré je umiesnené za výsevnou pätkou. Hlavnou výhodou utláčacieho kolieska je držanie hĺbky sejby,, ktorá zabezpečuje rovnomerné ukladanie osiva po celom zábere sejacieho stroja aj pri nerovnom povrchu. Okrem toho utlačacie kolieska plnia funkciu valca, čím pritlačia pôdu k osivu. Vďaka týmto faktorom je osivo dokonalé uložené do osivového lôžka.

5. Zavlačovací rám

Zavlačovací rám sa stará o optimálne prikrytie osiva pri sejbe. Veľkou výhodou je ľubovolné nastavenie sklonu a výšky zavlačovania.

Dvojitý prítlak výsevných pätiek

Dvojitý prítlak výsevných pätiek DXD RC I zvyšuje prítlačnú silu výsevnej pätky až na hodnotu 37 kg.

Hydraulická rýchlospojka

PPV3.2019.112 BSP 3/4“ (DN20) odporúča sa objednať spolu s hydraulickým pohonom ventilátora ak traktor nie je vybavený takouto koncovkou na voľnom prepade.

Hydraulický pohon ventilátora

Zlepšuje užívateľský komfort, ovládateľnosť a životnosť ventilátora. Nedochádza ku kolísaniu otáčok ventilátora a následnému upchávaniu výsevných pätiek – možnosť nastavenia otáčok. Výhodou je možnosť agregácie sejacích strojov s rôznymi strojmi na prípravu pôdy. Max. dovolený tlak v spätnom toku je 5 barov, min. potrebný prietok oleja 43 l/min, prevádzkový tlak 150 barov.

Hydraulický pohon ventilátora pre traktory s ventilom na reguláciu prietoku

Používa sa u traktorov, kde je možné regulovať prietok oleja priamo z kabíny traktora. Prepad hydraulického okruhu je vybavený koncovkou (rýchlospojkou) PPV3.2019.113 BSP 3/4“ (DN20), ktorá musí byť pripojená do voľného prepadu traktora.

Hydraulický pohon ventilátora pre všetky traktory

Používa sa u traktorov, kde nie je možné regulovať prietok oleja priamo z kabíny traktora, v tom prípade sa reguluje priamo na sejacom stroji prostredníctvom regulačného ventilu. Prepad hydraulického okruhu je vybavený koncovkou (rýchlospojkou) PPV3.2019.113 BSP 3/4“(DN20), ktorá musí byť pripojená do voľného prepadu traktora.

Hydraulický prítlak výsevných pätiek

Zabezpečuje centrálne nastavenie prítlaku výsevných pätiek priamo z traktora, ukazovateľ prítlaku sa nachádza v prednej časti sejacieho stroja, ktorý je viditeľný z kabíny traktora.

Kryt rozdeľovača na odstavenie polovice sejby stroja

Pri zakladaní porastu s ohľadom na koľajové riadky je občas potrebné vypnutie polovice šírky stroja pri prvom prejazde.

Mechanický hektáromer

Slúži na zaznamenanie zasiatej plochy v ha. Výhodou je jednoduchosť ovládania a životnosť.

Nosník so zavlačovacími pružinami

Zavlačovací rám sa stará o optimálne prikrytie osiva pri sejbe. Veľkou výhodou je ľubovoľné nastavenie sklonu a výšky zavlačovania.

Preemergentné značkovače

Vyznačujú stopy koľajových riadkov pred vyklíčením osiva pre účely preemergentného postreku alebo hnojiva. Ovládané sú cez elektroniku.

Redukčný kryt rozdeľovača

Slúži na zdvojnásobenie alebo strojnásobenie šírky riadkov. Výhodou je jednoduchá montáž.

Rýchlozáves

Slúži k spojeniu sejačky a stroja na prípravu pôdy (napr. rotačných brán). Vyhotovuje sa podľa typu stroja na prípravu pôdy. Určený pre sejací stroj Pluma, MKC a MKC Magna.

Univerzálny podvozok s kypričmi stop na samostatné použitie sejacieho stroja

Na samostatné použitie sejacieho stroja s možnosťou montáže hydraulicky sklopných značkovačov na rám podvozku. Určené pre sejacie stroje Pluma, MKC a MKC Magna.

Utláčacie koliesko

Hlavnou výhodou utláčacieho kolieska je držanie hĺbky sejby,, ktorá zabezpečuje rovnomerné ukladanie osiva po celom zábere sejacieho stroja aj pri nerovnom povrchu. Okrem toho utláčacie kolieska plnia funkciu valca, čím pritlačia pôdu k osivu. Vďaka týmto faktorom je osivo dokonalé uložené do osivového lôžka.

Závesná váha na kontrolu výsevnej dávky

Používa sa na kontrolu výsevnej dávky. Ľahkú čitateľnosť zaručuje 11 mm veľký LCD displej. Do vybavenia patrí klávesa tárovania a funkcia Data – Hold. Funkcia Auto – Off vypne váhu po 3 min. Váhový rozsah do 15 kg, rozlíšenie hmotnosti 20g.

Techncké údajeMKC 300MKC 400MKC 450
Pracovný záber (m)344.5
Prepravná šírka (m)344.5
Počet riadkov (ks)20/243230/36
Šírka riadkov (cm)15/12,512,515/12,5
Kapacita zásobníka (l)1150/1300/1600
Výsevné jednotkyDXD RCII
Prítlak výsevných jednotiek na jednu pätku (kg)50
Nastavenie prítlakucentrálne
Pohon ventilátora mechanicky 540 alebo 1000 ot./ min alebo hydraulicky
Hmotnosť bez osiva od (kg)1140/118512901300/1355
Potrebná ťažná sila (HP)140160180
Potrebná ťažná sila (kW)104119134
Pracovná rýchlosť (km/h)5-12
Výkonnosť (ha/h)1,8-3,82-4,32,5-5,8
Pripojenie 3- bodový záves kat.II
Rozmer plniaceho otovoru (m)1,34x1,22
Výška plnenia (m)2.4

©2018 Pneusej Hlohovec s.r.o.web design and development by ds class s.r.o.