FT2

 

Stredný farmár

Nesená verzia

Objem 1600 l

Od 650 kg

Min. 140 HP

Sejacie stroje sú určené pre stredných a veľkých farmárov. Podstatnou prednosťou stroja je rovnomerné rozloženie hmotnosti na traktore, čím sa znižuje potreba výkonu o 20 percent. Sejací stroj FT2 ponúka viacero variant, ktoré je možné využiť pri sejbe alebo prihnojovaní. Sejací stroj je vybavený dvomi dávkovacími jednotkami ACCORD poháňanými od ostrohového kolesa, prípadne je možnosť vybavenia stroja elektropohonom dávkovačov.

Sejací stroj je vybavený zásobníkom o kapacite 1600 l, ktorý ponúka viaceré využitia, a to :

  • v predu nesení zásobník o kapacite 1600 l na osivo a vzadu nesený hydraulicky sklopný nosník diskových RCII výsevných pätiek so záberom 6 a 8m
  • v predu nesení zásobník o kapacite 1600 l na aplikáciu hnojiva do kombinácie so sejačkami na presný výsev (max. 12 výsevných vozíkov) ako aj k strojom na prípravu pôdy do záberu 8 metrov
  • v predu nesený zásobník o kapacite 1600 litrov delený na dve časti ( osivo 800 l a hnojivo 800 l ) a vzadu nesený hydraulický sklopný nosník diskových RC II výsevných pätiek s aplikátorom hnojiva zo záberom max. 4 metre

Hlavné
časti stroja

//pneusej.pp.dsclass.sk/wp-content/uploads/2018/12/davkovaci-system.jpg

Dávkovací systém

Centrálne umiestnený ACCORD dávkovací system umožňuje maximálne presné dávkovanie výsevu v rozsahu od 1 – 380 kg na hektár. Dávkovacím zaraidením je možné siať hustosiate obilniny, strukoviny ako aj olejnini od 1 mm do 10 mm. Dobrý prístup k dávkovaciemu zariadeniu zaručuje jednoduché nastavenie a kalibráciu. Obsluha ocení aj jednoduché nastavenie makro a mikro výsevu.

Elektronické a kontrolné zariadenia

Drillmat III

V štandardnej výbave je riešený pohon dávkovacieho zariadenia mechanicky pomocou náhonu od ostrohového kolesa. V tomto prípade má zákazník možnosť využitia jednoduchého elektronického a kontrolného zariadenia Drillmat III, ktoré ponúka funkcie ako signalizácia minimálneho stavu osiva, elektronický hektáromer, kontrola otáčok ventilátora a kontrola dávkovača. V prípade záujmu je možnosť vybavenia tohto kontrolného zariadenia aj elekromagnetickými klapkami pre tvorbu koľajových riadkov.

//pneusej.pp.dsclass.sk/wp-content/uploads/2018/12/drillmat-2.jpg
//pneusej.pp.dsclass.sk/wp-content/uploads/2018/12/rds-isocan-artemis.jpg
RDS iSOCAN Artemis

Sejací stroj je možné vybaviť aj elektronickým pohonom dávkovacieho zariadenia RDS Artemis. Toto elektronické a kontrolné zariadenie ponúka pohon jedneho až štyroch zariadení. Jednoduchá a presná kalibrácia sa vykonáva pomocou kalibračného tlačidla, výhodu zariadenia je zvyšovanie alebo znižovanie výsevnej dávky počas jazdy, čo ocení hlavne obsluha. Veľkým fenoménom dnešnej doby sa stáva ISOBUS kompatibilita, toto zariadenie nezaostáva a je s ISOBUS kompatibilné. Okrem hore uvedených výhod ponúka RDS Artemis aj funkcie ako : kontrolu dávkovacieho zariadenia, signalizáciu minimálneho stavu osiva, elektronický hektáromer, zobrazenie rýchlosti sejacieho stroja, tvorbu koľajových riadkov pomocou elektromagnetických klapiek, kontrolu otáčok ventilátora a odstavenie sejby polovice sejacieho stroja cez terminal.


1. Pohon ventilátora

Sejací stroj je štandarne vybavený mechanickým pohonom ventilátora, ktorý je špecifický nízkou nákladovou údržbou za príplatok je však možné sejací stroj vybaviť aj hydraulickým pohonom ventilátora, ktorý zlepšuje užívateľský komfort a životnosť ventilátora.

Mechanický pohon ventilátora

 

 

Hydraulický pohon ventilátora pre všetky traktory

 

 

Hydraulický pohon ventilátora pre traktory s ventilom na reguláciu prietoku

 

2. Zásobník

Sejací stroj je štandardné vybavený zásobníkom o kapacite 1600 l, ktorý minimalizuje prestoje, v prípade záujmu ma zákazník možnosť objednania si sejacieho stroja so zásobníkom 2200 litrov. Dobrá prístupnosť k zásobníku pomocou prednej obslužnej plošiny uľahčuje plnenie a čistenie stroja. Samorolovacia plachta sprístupní celkový otvor zásobníka, čím neprekáža pri plnení osivom s big bagu.

 

1 – stupňový schod

Zabezpečuje pohodlnú a bezpečnú dostupnosť k zásobníku osiva. Vďaka schodu nie je ani plnenie vrecami žiadny problém.

Box na náradie

Je určený na uloženie potrebného pracovného náradia pri používaní sejacieho stroja.

Hydraulická rýchlospojka

PPV3.2019.112 BSP 3/4“ (DN20) odporúča sa objednať spolu s hydraulickým pohonom ventilátora ak traktor nie je vybavený takouto koncovkou na voľnom prepade.

Hydraulický pohon ventilátora

Zlepšuje užívateľský komfort, ovládateľnosť a životnosť ventilátora. Nedochádza ku kolísaniu otáčok ventilátora a následnému upchávaniu výsevných pätiek – možnosť nastavenia otáčok. Výhodou je možnosť agregácie sejacích strojov s rôznymi strojmi na prípravu pôdy. Max. dovolený tlak v spätnom toku je 5 barov, min. potrebný prietok oleja 43 l/min, prevádzkový tlak 150 barov.

Hydraulický pohon ventilátora pre traktory s ventilom na reguláciu prietoku

Používa sa u traktorov, kde je možné regulovať prietok oleja priamo z kabíny traktora. Prepad hydraulického okruhu je vybavený koncovkou (rýchlospojkou) PPV3.2019.113 BSP 3/4“ (DN20), ktorá musí byť pripojená do voľného prepadu traktora.

Hydraulický pohon ventilátora pre všetky traktory

Používa sa u traktorov, kde nie je možné regulovať prietok oleja priamo z kabíny traktora, v tom prípade sa reguluje priamo na sejacom stroji prostredníctvom regulačného ventilu. Prepad hydraulického okruhu je vybavený koncovkou (rýchlospojkou) PPV3.2019.113 BSP 3/4“(DN20), ktorá musí byť pripojená do voľného prepadu traktora.

Mechanický hektáromer

Slúži na zaznamenanie zasiatej plochy v ha. Výhodou je jednoduchosť ovládania a životnosť.

Predné utláčacie kolieska

Okrem významu pechovacieho valca zabezpečujú aj rozloženie hmotnosti zásobníka na celú šírku ťažného prostriedku (traktora).

Závesná váha na kontrolu výsevnej dávky

Používa sa na kontrolu výsevnej dávky. Ľahkú čitateľnosť zaručuje 11 mm veľký LCD displej. Do vybavenia patrí klávesa tárovania a funkcia Data – Hold. Funkcia Auto – Off vypne váhu po 3 min. Váhový rozsah do 15 kg, rozlíšenie hmotnosti 20g.

Techncké údajeFT2 500FT2 600
Pracovný záber (m)56
Prepravná šírka (m)33
Počet riadkov (ks)32/4040/48
Šírka riadkov (cm)15/12,515/12,5
Počet riadkov prihnojovanie (ks)max. 12 výsevných vozíkov
Kapacita zásobníka (l)1600 možnosť rozdelenia 800 l na osivo /800 l na hnojivo
Výsevné jednotkyDXD RCII
Prítlak výsevných jednotiek na jednu pätku (kg)50
Nastavenie prítlakucentrálne
Pohon ventilátora mechanicky 1000 ot./ min alebo hydraulicky
Hmotnosť zásobníka bez osiva od (kg)650
Hmotnosť výsevných pätiek od (kg)13001580
Potrebná ťažná sila (HP)130150
Potrebná ťažná sila (kW)97111
Pracovná rýchlosť (km/h)5-12
Výkonnosť (ha/h)2,5-63-7,2
Pripojenie 3- bodový záves kat.II
Rozmer plniaceho otovoru (m)1,85x1,04
Výška plnenia (m)1.7

©2018 Pneusej Hlohovec s.r.o.web design and development by ds class s.r.o.