UNIVERZÁLNY DRVIČ RASTLINNÝCH ZVYŠKOV

pracovná šírka 1,7 m


UNIVERZÁLNY DRVIČ RASTLINNÝCH ZVYŠKOVUNIVERZÁLNY DRVIČ RASTLINNÝCH ZVYŠKOVDrvič DU 170 je určený k drveniu všetkých druhov slamy, k drveniu pozberových zvyškov (kukuričné kôrovie, zemiaková vňať, hrachové a repkové rastlinné zvyšky, burina) a vo vinohradoch k drveniu letorastov a mulčovaniu burinných porastov a náletov.

UNIVERZÁLNY DRVIČ RASTLINNÝCH ZVYŠKOV UNIVERZÁLNY DRVIČ RASTLINNÝCH ZVYŠKOVPre zvýšenie účinnosti drviča je vybavený dvoma radmi protinožov rovnakej kvality, ale tvarovo prispôsobených plášťu drviča. Protinože sú zvarené do blokov a sú vymeniteľné. V prednej časti je drvič vybavený výkyvnými zásterkami, ktoré umožňujú vstup materiálu, ale zabraňujú úletu a zvyšujú bezpečnosť a účinnosť drvenia. Stroj je vybavený vychyľovacími krídelkami, ktorými sa nastavuje rozptyl drvených častí na šírku od 1,7 do 6m. V bočných stenách skrine vo výkyvných ložiskách je uložený rotor, osadený nožmi tvaru „S“.

UNIVERZÁLNY DRVIČ RASTLINNÝCH ZVYŠKOVPohon drviča je odvodený od vývodového hriadeľa cez kardan a posuvne upnutú prevodovku, ktorá je vybavená voľnobežkou, čo zabraňuje spätnému prenosu krútiaceho momentu rotora do traktora.

Pracovný záber 1700 mm
Výkonnosť 1 – 3 ha/hod podľa podmienok
Drvenie konárov do ø 2 cm
Šírka stroja 1975 m
Šírka rozptylu rozdrvenej hmoty 1,7 – 6 m podľa nastavenia krídeliek
Otáčky rotora 2106 ot/min (otáčky kardanu 540 ot/min)
Svahová dostupnosť 11°
Výkon traktora min. 80 PS
Max. prepravná rýchlosť 20 km/hod
Max. pracovná rýchlosť 15 km/hod

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x