Sejacie stroje

PNEUSEJ M, MS

Pneumatické sejacie stroje Pneusej možno použiť pre výsev nielen hustosiatych obilovín (pšenica, raž, jačmeň, ovos), ale aj strukovín a olejnín (hrach, fazuľa, bôb, vika, kukurica, sója, repka, ďatelina atď). a taktiež trávovín s rozmermi zrna od 1 mm do 10 mm.

Centrálne dávkovanie je srdcom celého systému. Umožňuje maximálne presné dávkovanie výsevu v rozsahu 2 – 380 kg na hektár. Centrálny kompletne uzatvorený výsevný valec presne odmeriava osivo a dodáva ho do injektorového kanála, kde sa zmiešava s prúdom vzduchu od ventilátora, difúznou trubicou pokračuje do rozdeľovača a ďalej semenovodmi do jednotlivých výsevných jednotiek. Zbytkové osivo v zásobníku je minimálne a možno ho vysypať pomocou vyprázdňovacej klapky.


 

PNEUSEJ FANTOM- je navrhnutý tak, aby minimalizoval pracovné operácie a uložil osivo s maximálnou presnosťou.
Pneusej VENGA- navrhnutý tak, aby splnil požiadavky každého farmára. Pneusej Venga je ľahký stroj s úplne novou konštrukciou a vďaka modulárnemu systému je vyrábaný v dvoch verziách – nesenej a ťahanej.
PNEUSEJ M (3-4,5 m)- polonesený sejací stroj určený pre malé a stredné farmy. Varianta MS umožňuje ľahko ručne alebo hydraulicky (MSh) upraviť pracovné šírky 4 – 4,5m na prepravnú šírku 3m.
PNEUSEJ MT (6-8 m)- polonesený sejací stroj pripojený rýchlozávesom určený pre stredné a veľké farmy.
PNEUSEJ MV (5-8 m)- polonesený sejací stroj. Je možné ho hydraulicky sklopiť na prepravnú šírku 3m. Jednoduché pripojenie za stroje na prípravu pôdy.
PNEUSEJ FT1 (3-4 m)- kombinácia vpredu neseného zásobníka a vzadu nesených výsevných jednotiek agregovaných so strojom na prípravu pôdy.
PNEUSEJ Optimus- Ťahaný sejací stroj vytvorený podľa požiadaviek farmárov na zvýšenie plošnej výkonnosti pri nízkej energetickej náročnosti.
PNEUSEJ MKC (3-4,5 m)- kompaktná kombinácia sejacieho stroja a rotačných brán Celli, so zníženou potrebou ťažnej sily.
PNEUSEJ MKC-magna (3-4,5m)- kompaktná kombinácia sejacieho stroja a rotačných brán, ťažisko stroja bližšie k traktoru, nové uchytenie výsevov na joklovom nosníku.
PNEUSEJ FT Fert (24,32 vývodov) - predný zásobník na hnojivo, v kombinácii so sejacím strojom zabezpečuje uloženie hnojiva spolu s osivom do jedného riadku cez špeciálne prívody
PNEUSEJ RS (4-6m) - radličkový sejací stroj. Je možné ho hydraulicky sklopiť na prepravnú šírku 3m.
PNEUSEJ Pluma- je nesený sejací stroj určený do kombinácie s pôdospracujúcim strojom.

 

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x