Príslušenstvo


Kypriče stôp traktora slúžia na prekyprenie pôdy za kolesami traktora. Výhodou je jednoduchá montáž a hĺbkové nastavenie.

Kontrola otáčok ventilátora signalizuje nízke otáčky ventilátora svetelným a akustickým signálom.

Kypriče stôp sejačky slúžia na prekyprenie pôdy za kolesami sejačky. Výhodou je jednoduchá montáž a hĺbkové nastavenie.

Mechanické klapky slúžia na ručné uzatvorenie výsevnej hadice a počas vytvárania koľajových riadkov je osivo privádzané späť do zásobníka.

Mechanický hektáromer slúži na zaznamenanie zasiatej plochy v ha. Výhodou je jednoduchosť ovládania a životnosť.

Kardan slúži na pohon ventilátora pre typ M, MT a MV. Ponúkame ho v prevedeniach: 6/6 bez voľnobežky, 6/21 bez voľnobežky,6/6 s voľnobežkou a 6/21 s voľnobežkou. Kardan s voľnobežkou chráni ventilátor a remeňový prevod pred rázmi.

Na želanie je možné namontovať mechanický pohon ventilátora na 540 ot/min pre stroje, ktoré sú agregované za ťažným prostriedkom s takýmto vývodovým hriadeľom.

Preemergentné značkovače vyznačujú stopy koľajových riadkov pre účely preemergentného postreku alebo hnojenia. Disky zanechávajú dobre viditeľnú stopu v pôde. Ovládané sú cez elektroniku.

Schody 3 stupne pre typ M, MV, MT zabezpečujú pohodlnú a bezpečnú dostupnosť zásobníka osiva. Vďaka nim nie je ani plnenie vrecami žiadny problém.
 

Redukčný kryt rozdeľovača slúži na zdvojnásobenie alebo strojnásobenie šírky riadkov. Výhodou je jednoduchá montáž. Varianty: 24/12, 24/8, 32/11, 32/16, 40/20.

Rýchlozáves pre typ MT slúži k spojeniu sejačky a ťažného prostriedku a je univerzálny.

 

Signalizácia stavu osiva v zásobníku slúži na upozornenie pracovníka na minimálne množstvo osiva v zásobníku akustickým a svetelným signálom v kabíne traktora.

Univerzálny podvozok umožňuje použitie stroja MK sólo, bez stroja na prípravu pôdy. Pneumatiky 23x8,5-12.

Utláčacie kolesá za DXD výsevnou jednotkou zlepšujú dodržanie hĺbky sejby a zabezpečujú lepšie vzchádzanie rastlín v ľahkých pôdach a pri suchých klimatických podmienkach. Uloženie osiva zostáva rovnaké aj pri vyšších rýchlostiach.

Nosník zavlačovacích pružín sa stará o optimálne prikrytie osiva aj pri zvyškoch po žatve. Veľkou výhodou je ľubovoľné nastavenie sklonu a výšky zavlačovania. Sklon je možné nastaviť hrubým prestavením v troch polohách a následne jemným doladením nastavovacou skrutkou.

Hydraulický pohon ventilátora zlepšuje užívateľský komfort, ovládateľnosť a životnosť ventilátora. Nedochádza ku kolísaniu otáčok ventilátora a následnému upchávaniu výsevov – možnosť nastavenia otáčok. Výhodou je možnosť agregácie sejačky s rôznymi strojmi na prípravu pôdy.

Elektronické riadiace a kontrolné zariadenie dodáva rozsiahle informácie o funkciách stroja ako pracovná rýchlosť, vzdialenosť, čas, denné hektáre, celkové hektáre, výkon ha/h, otáčky ventilátora, činnosť dávkovača, stav osiva v zásobníku a taktiež slúži na vytváranie koľajových riadkov pre následné postrekovanie a hnojenie. Umožňuje jednoduché nastavenie rozstupu koľajových riadkov na základe šírky sejacieho stroja a postrekovača. Číslo programu zobrazuje displej.
 

Rýchlozáves pre typ MK slúži k spojeniu sejačky a stroja na prípravu pôdy (napr. rotačných brán). Vyhotovuje sa podľa typu stroja na prípravu pôdy.


 

Schody 4 stupne pre typ MK zabezpečujú pohodlnú a bezpečnú dostupnosť zásobníka osiva. Vďaka nim nie je ani plnenie vrecami žiadny problém.
 
 

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x